Esperal

Czym jest Esperal?

Disulfiram WZT (dawniej Esperal) jest stosowany u pacjentów uzależnionych od alkoholu. Disulfiram blokuje enzym, który jest zaangażowany w metabolizowanie alkoholu, powstrzymuje Cię od picia z powodu nieprzyjemnych skutków ubocznych, które wystąpiłyby w przypadku spożycia jakiejkolwiek ilości alkoholu podczas posiadania implantów Disulfiramu. DISULFIRAM NIE JEST LEKARSTWEM. Powinien być stosowany razem z modyfikacją zachowań, psychoterapią i wsparciem doradczym. Implantacja Disulfiramu musi być przeprowadzona za zgodą pacjenta i pod opieką lekarską.

Implantacja esperalu w domu pacjenta

Zabieg jest wykonywany w miejscu wezwania czyli w domu pacjenta lub w gabinecie. Wykonywany w znieczuleniu miejscowym, absolutnie bezboleśnie, komfortowo dla pacjenta. Jest to któtki i sterylny, bezpieczny zabieg trwający około 20min polegający na przecięciu skóry i umieszczeniu podskórnie preparatu, założeniu szwów i opatrunków na skórę

Jak działa Esperal?

Najważniejszą rzeczą podczas stosowania Disulfiramu jest to, aby nie pić alkoholu. Disulfiram działa poprzez hamowanie enzymu dehydrogenazy aldehydu octowego, co oznacza, że wiele skutków “kaca” jest odczuwalnych natychmiast po spożyciu alkoholu. Po około 5 do 10 minutach od spożycia alkoholu pacjent może odczuwać skutki ciężkiego “kaca”, który może trwać od 30 minut do kilku godzin. Objawy mogą obejmować zaczerwienienie skóry, przyspieszoną czynność serca, duszność, wymioty, nudności, pulsujący ból głowy, dezorientację umysłową i zapaść krążeniową. W przypadku picia alkoholu podczas stosowania esperalu należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Należy nosić identyfikator medyczny lub dowód osobisty informujący o przyjmowaniu leku Disulfiram. Każdy lekarz prowadzący leczenie pacjenta powinien wiedzieć, że pacjent stosuje taki lek.

Odtrucie alkoholowe Warszawa

Zastanawiasz się, czy odtrucie alkoholowe jest proste? Sprawdź naszą ofertę związaną z odtruciem alkoholowym na terenie całej Warszawy. Dojeżdżamy do Klientów, jak również oferujemy kompleksową ofertę, która pozwoli Ci szybko wrócić na nogi.